Mgr. Petr Zapletal

středoškolský učitel

kandidát za Zelené

“Svou kandidaturou chci podpořit koalici, která do zastupitelstva města nabízí osobnosti s vysokým morálním a profesním kreditem.”

Jmenuji se Petr Zapletal a s Novým Jičínem jsem spojil celý svůj život. V roce 1997 jsem odmaturoval na novojičínském gymnáziu. Už na střední škole jsem v Biografu Artefakt pomáhal vést klub náročného filmového diváka. Po studiu češtiny a filosofie na FF MU v Brně jsem se do Nového Jičína vrátil a od roku 2003 vyučuji na Mendelově střední škole češtinu a společenské vědy, také zde působím jako koordinátor mezinárodních vzdělávacích projektů. V současné době předsedám odborné komisi pro výchovu, vzdělávání a volný čas.

Jsem „homo politicus“ a veřejné dění mi není cizí, proto jsem členem Zelených. Vítám všechny snahy o zlepšení života ve městě a jeho okolí. Svou kandidaturou chci podpořit koalici, která do zastupitelstva města nabízí osobnosti s vysokým morálním a profesním kreditem a klade důraz na kvalitu života ve městě, rozvoj kulturního života, školství a vzdělávání.

Mám obavy z různých pseudonárodoveckých extremistických spolků i kariérních populistů a jako přesvědčený liberál bych rád posílil svobodomyslný a evropský duch našeho města.