Julie Bílková

specialistka marketingu

kandidátka za Zelené, BEZPP

"Chci, aby se mladí lidé do Nového Jičína po studiích vrátili a nechyběly jim zde pracovní příležitosti a kulturní vyžití větších měst."

Jmenuji se Julie Bílková, narodila jsem se v Novém Jičíně. Prožila jsem tady celé dětství. Milovala jsem novojičínský skautský oddíl, zpívala v Ondrášku a na každých slavnostech šla v průvodu jako členka klubu vojenské historie. Pak jsem odmaturovala na gymnáziu a nechala se zlákat Prahou, kde jsem si plnila sny o studiu na univerzitě a životě ve velkoměstě. Praha mi přinesla i spoustu pracovních příležitostí. Moje kariéra se ubírala směrem k médiím a marketingu. Hodně cenných zkušeností mi dala hektická práce produkční v televizi Prima. Od té doby umím zařídit skoro cokoliv.

Díky epidemii covidu jsem se do Nového Jičína na pár týdnů vrátila, zamilovala se (zpět do Nového Jičína i do nového muže) a už tady zůstala. Po chvilce rozkoukávání jsem se zapojila do kulturního života ve městě. Uspořádala jsem dva ročníky Novojičínského swapu (neboli výměny oblečení nejen pro ženy), začala jsem pořádat ženské kruhy. Pořád hledám další možnosti, jak se zapojit do novojičínského dění.

Věřím, že potřebujeme slyšet hlasy žen a mladých lidí v komunální politice. Věřím v diverzitu a vzájemné obohacení. Chci, aby se v našem městě ještě více rozvíjela digitalizace, kvetl bohatý kulturní život a vznikaly nové komunitní projekty. Přeji si, aby tady dostal podporu každý dobrý nápad a projekt. My jsme naše město.

Nový Jičíne, jsem ti k službám.