Ing. Lumír Schmidt

ekonom

kandidát za TOP 09

“Chtěl bych podpořit všechny kroky vedoucí k oživení městské památkové zóny a přilákat tak zpět lidi z komerčních center.”

Jmenuji se Lumír Schmidt, je mi 54 let a jsem ekonomem. Po absolvování Novojičínského gymnázia jsem odešel za studii do Prahy a po studiích odešel za prací do zahraničí: konkrétně do Toulouse na jihu Francie. Odsud jsem si odvezl spoustu nových zkušeností a přátelství. Po návratu do Česka jsem se stal finančním ředitelem společnosti Hutní Projekt Frýdek Místek, kde pracuji dodnes.

Z Nového Jičína pocházím a celý život zde žiji. Chtěl bych podpořit všechny kroky vedení města k oživení městské památkové zóny, aby se tady otevíralo co nejvíce nových prodejen, které přitáhnou zákazníky zpět z komerčních center. Také si myslím, že je třeba, aby byli úředníci k podnikatelům vstřícní a pomáhali jim překonat všechny byrokratické překážky při zajištění jejich podnikání, ne aby je odrazovali od iniciativy. V neposlední řadě jsem fandou cyklistiky a proto podporuji rozšíření sítě cyklostezek a jejich napojení na hlavní trasy v okolí Nového Jičína.

Kandiduji za TOP 09, která pro mě spojuje hodnoty osobní svobody a odpovědnosti lidí za svůj život. Spojení v této koalici vidím jako správný krok, neboť se v ní pojí osobnosti s morálními hodnotami a zkušenostmi s řízením našeho města.