Ing. Lucie Pilná

daňová poradkyně

kandidátka za STAN, BEZPP

“Ráda bych, aby se při vedení města myslelo i na budoucnost.”

Jmenuji se Lucie Pilná a s rodinou, která je mou životní prioritou, žiji v Novém Jičíně. Všichni jsme s městem spjati – s místními lidmi, školami, ZUŠkou, kulturní scénou a podobně. Také zde pracuji jako daňová poradkyně a účetní. Volný čas ráda trávím na koncertech, na horách nebo na kole s dobrou knihou v batohu.

Z pohledu politického jsem nestranná, nicméně ráda pomohu s fungováním města tak, aby se nám tady dobře žilo. Inspirována jinými městy bych naše město ráda viděla jako příjemný prostor, v němž se potkávají lidé a tráví svůj čas v centru, v parcích nebo na cyklostezkách. Ráda bych při svých toulkách městem procházela více parky a zelení – vidím jako jednu z priorit snahu citlivě chránit přírodu a prostředí, v němž žijeme, s vizí do budoucna, která je potřebná i v jiných oblastech včetně hospodaření města. Také bych ráda usilovala o podporu podnikatelů, kteří by pomohli naše město oživit. Jako další prioritu považuji podporu kvality a rozmanitosti vzdělávání v našem regionu, protože kvalitně vzdělané děti se sem budou vracet a kreativně dotvářet naše město, či zakládat hodnotné firmy, které do našeho města přivedou další lidi a příležitosti. Podporuji kladný přístup k informačním technologiím při zaváděných novinkách, na úřadech a celkově v postupech.

Je mi sympatická snaha naší koalice zapojit do aktivní činnosti více žen, protože si myslím, že veškerá společenství rodinou počínaje přes pracovní týmy až po větší uskupení nejlépe fungují, pokud jsou genderově vyvážena. Muži i ženy mají odlišné přístupy, a právě jejich vyvážená kombinace nabízí maximální výsledky, spokojenost a rovnováhu.