Ing. Zbyněk Pavelek

invalidní důchodce

kandidát za TOP 09

„Věřím, že Nový Jičín je výtečné místo pro život, což neznamená, že se nedá dále zlepšovat.“

Jmenuji se Zbyněk Pavelek, je mi 58 let a byl jsem konstruktér a manažer konstrukce. V Novém Jičíně jsem se narodil a po absolvování zdejšího gymnázia jsem odjel studovat do Prahy. Po studiích jsem se sem vrátil, založil rodinu, pracoval a teď žiju společně už jen se ženou. Dcery se už osamostatnily a postupně zakládají své vlastní rodiny. I když už nežijí v Novém Jičíně, stále se pravidelně do města vracejí a při každé návštěvě najdou něco nového, zlepšeného a překvapujícího. Již nepracuji, přesto se věnuji svým koníčkům do té míry, jak mi to zdravotní stav umožňuje. Z doby své aktivní činnosti mi zůstal zájem o cestování, filmy, technické zajímavosti, hodně volného času své rodině – zejména malým vnučkám, zvelebování domova a zahrady, také plavání Rád si zajdu do společnosti, nebo za kulturou.

O dění ve městě jsem se vždy zajímal. Věřím, že Nový Jičín je výtečné místo pro život, což neznamená, že jej dále zlepšovat. Přál bych si moderní město, kde lze nalézt zajímavou práci (jako jsem tu před desítkami let našel já), vyřídit návštěvy úřadů on-line, se zdravotnictvím na vysoké úrovni bez nutnosti za zdravotní péčí dojíždět, město, které nabízí bohaté kulturní i sportovní vyžití a atraktivní veřejný prostor. Přál bych si město, které zodpovědně hospodaří, a které svůj rozvoj probírá se svými obyvateli. Rád nabídnu své schopnosti a zkušenosti, abych svá přání pomohl naplnit.

Kandiduji za TOP 09, stranu která spojuje demokratické tradice a odpovědnost jednotlivce za budoucí rozvoj a život. Neméně důležitá je pro mě osobní svoboda a morální hodnoty.

Spojení v této koalici chápu jako krok správným směrem ve spojení známých osobností s morálními hodnotami a zkušenostmi z práce pro veřejnost. Podle mě je politika přes všechny své stinné stránky cesta, jak v demokratické společnosti dosáhnout pozitivních změn. Zároveň v politice vidí možnost uplatnit své zkušenosti a nápady v oblastech, kterým rozumím.