Bc. Kateřina Novotná

manažerka

kandidátka za Zelené, BEZPP

“Jsme město s potenciálem, který je třeba využít pro zlepšování života.”

Jmenuji se Kateřina Novotná a vždy jsem se zajímala o veřejný život a politiku. Můžete mě znát jako současnou zastupitelku města, jsem také bývalou vedoucí Kina Květen, spolumajitelkou pizzerie Oskar a nyní jsem manažerkou v rodinné firmě dodávající sportovní a terapeutické pomůcky do škol. Mám tedy zkušenosti z oblasti samosprávy, soukromého i veřejného sektoru, což považuji za svou silnou stránku.

Komunální politika je podle mě především o lidech a je v ní velmi důležitá diskuse napříč politickými stranami. Proto vítám spojení různých politických stran a uskupení, ve kterých je mnoho schopných lidí, schopných svému městu pomoci. Sama bych se ráda věnovala kulturní oblasti a užší spolupráci s občany, podporovala bych místní aktivismus. Přeji si, aby byl Nový Jičín městem přátelským pro rodiny s dětmi a aby novojičínské děti měly dobrý vztah k městu, ve kterém vyrůstají.

Za největší úspěchy uplynulého volebního období považuji zavedení elektrobusů a realizace projektů v rámci chytrého města. Velkým přínosem jsou podněty přicházející od občanů města, prostřednictvím veřejných fór, zdravého města nebo elektronické mapy nápadů. Stále jsme město s velkým potenciálem, který je třeba využít pro zlepšování života.