Lucie Jančařiková

zahradní designérka

kandidátka za Zelené

„Nemám ve zvyku plýtvat slovy na stěžování si, raději přiložím ruku k dílu a s čím nejsem spokojená, pokusím se změnit.“

Jmenuji se Lucie Jančařiková. Jsem zahradní designérkou a maminkou tří dětí, ale ve své
podstatě jsem však hlavně aktivní člověk, který se rád vzdělává ve všem, co ho zajímá. Nemám ve zvyku plýtvat slovy na stěžování si, raději přiložím ruku k dílu a s čím nejsem spokojená, pokusím se změnit. Snadno se pro věci nadchnu a mám ráda dny, kdy nemusím pro nápad chodit daleko.

V Novém Jičíně jsem se narodila, vyrostla, a byť jsem 7 let žila v zahraničí, touha po rodném
městě a rodině mě přivedla zpět. Naše město pro mě představuje ideální místo k žití. Nový Jičín není ani malý ani velký, všude si dojdu pěšky, mám zde své oblíbené restaurace, kavárny, obchůdky a místa k procházkám, je to bezpečné město s širokou nabídkou sportovního i volnočasového vyžití. V neposlední řadě je to malebné městečko v podhůří Beskyd, kam s rodinou rádi vyrážíme.

Profesně se věnuji návrhům dětských hřišť a přírodních zahrad pro školy a školky. Jsem absolventkou základního kurzu permakultury, členkou spolku Přírodní zahrady, členkou komise životního prostředí a komise Zdravého města Nový Jičín. Byla jsem součástí pracovní skupiny,která tvořila Adaptační strategii na změnu klimatu pro město. Za posledních pár let jsem absolvovala nespočet kongresů, kurzů a přednášek na téma veřejného prostoru a ochrany životního prostředí. V nejbližší budoucnosti budu čerpat nové poznatky na půlroční Hostětínské klimatické akademii.

V komunální politice se angažuji, protože bych pro své město ráda něco udělala a chci, aby se v něm žilo dobře mě, mým dětem, rodině i ostatním lidem. Dlouhodobě se zajímám o veřejný prostor, modro-zelenou infrastrukturu a životní prostředí, proto si myslím, že bych pro město mohla být přínosem.