Mgr. Ondřej Syrovátka

místostarosta Nového Jičína

kandidát za Zelené

“S naším týmem schopných a nadšených lidí bychom rádi pokračovali v započaté práci pro Nový Jičín.”

Jmenuji se Ondřej Syrovátka a v současné době mě můžete znát jako druhého místostarostu města. I Když nejsem novojičínským rodákem, žiji zde od svých čtyř let a považuji se za místního patriota. Spoluzakládal jsem s přáteli čajovnu Archa, která sídlila v Městské knihovně, jsem členem místního skautského střediska Dvojka a učil jsem na novojičínském gymnáziu. Když jsme v mládí s přáteli stopem projížděli Evropu a Českou republiku, rozdával jsem pohlednice Nového Jičína a zval lidi, které jsme potkali, k návštěvě s tím, že hezčí město v naší zemi nenajdou. Dnes už vím, že to není pravda, ale pořád Nový Jičín považuji za jedno z nejlepších míst pro život v u nás, a to díky historickému dědictví, dostupným službám a krásné okolní přírodě.

Místostarostou města jsem od roku 2016, v gesci mám životní prostředí, informační technologie, školství a kulturu, Návštěvnické centrum, veřejnou dopravu a projekt Zdravé město. Z věcí, které se v tomto volebním období podařily, mám největší radost z opravy Kamenného divadla, rekonstrukce bývalého letního kina na odpočinkový areál s jezírkem, zpracování adaptační strategie na změnu klimatu a koncepce parkování, vybudování REUSE centra a zřízení cyklobusu. S naším týmem schopných a nadšených lidí bychom v práci pro město Nový Jičín rádi pokračovali. Za priority považuji pokračování v záchraně Huckelových vil, rekonstrukci Horního nádraží, zavedení systému sdílených kol ve městě a vytvoření energetické koncepce města spolu s vybudováním fotovoltaických elektráren na střechách městských budov, aby město bylo energeticky co nejvíce soběstačné. Bude také třeba najít v zastupitelstvu shodu, jak co nejlépe pokračovat ve stavbě kulturního domu, který si město naší velikosti zaslouží. Veškeré tyto kroky budeme tak jako dosud intenzivně komunikovat s občany města, aby měli možnost co nejvíce ovlivnit podobu města, ve kterém žijí.

"Jdeme do voleb společně jako jeden tým." Ondřej Syrovátka, místostarosta a lídr kandidátky

"Jdeme do voleb společně jako jeden tým. Zajímá nás, co Novojičíňáci opravdu potřebují, a plníme své sliby. Pomozte nám vytvořit z Nového Jičína moderní a zdravé město, které si váží své historie." Ondřej Syrovátka - místostarosta Nového Jičína a lídr kandidátky.

Zveřejnil(a) Strana zelených Nový Jičín dne Pondělí 11. července 2022